Nurkowanie Egipt - Blue Submarine

FAQ

EGIPT
Wiza

kupujemy na lotnisku, koszt to 25$, najlepiej dokonać zakupu w okienku bankowym. U przedstawicieli biur podroży którzy są pośrednikami cena jest wyższa.

Waluta

walutą egipska jest L.E. czyli funt egipski. 1 euro to ok 33 L.E (stan na maj 2023). 100 L.E. to zatem ok 14zl

Paszport

Wybierając się do Egiptu trzeba mieć ze sobą paszport i co ważne – musi mieć on min 6 miesięcy ważności licząc od dnia powrotu z Egiptu. W przeciwnym razie można zostać cofniętym na jeszcze na lotnisku w Polsce

Euro czy dolary

Kiedyś w Egipcie królował dolar, teraz obie waluty są podobnie „lubiane”. Przy płaceniu za nurkowania dominuje euro. Przy zakupie pamiątek cenę w fintach egipskich sprzedawcy przeliczają na euro po bardzo niekorzystnych kursach wiec warto na miejscy wymienić część gotówki na funty i nimi płacić.

 

Szczepienia

nie wymaga się żadnych szczepień przy wjeździe do Egiptu

Ubezpieczenie

Jeśli kupujecie wycieczkę w biurze to jest tam już ubezpieczenie zdrowotne, przydatne jak wszędzie przy wizycie u lekarza. Nie obejmuje ono nurkowania, to najlepiej kupić samemu w Hestii lub Dan

NURKOWANIE
Dzień nurkowy

Spotykamy się ok 8:30 przed Waszym hotelem skąd podwozimy busem lub jeśli mieszacie w Lotus Bay lub Menaville, ciut później od razy w naszej marinie. Wypływamy po 9 i wykonujemy 2 nurkowania w rożnych miejscach. Serwujemy na łodzi przepyszny lunch i wracamy do portu ok 15-16:30. Stamtąd odwozimy Was do hoteli. W Marsa Alam nurkowania odbywają się z brzegu więc powrót jest wcześniej – ok 13, zdążycie więc zjeść jeszcze lunch w hotelu.

Sprzęt nurkowy

Jeśli nie posiadasz swojego sprzętu lub którychś jego elementów – możesz wypożyczyć go u nas.

Dzieci na łodzi

nasze łodzie lubią wszyscy, także dzieci i to w każdym wieku, od niemowlaków do nastolatków. Nasza załoga chętnie zajmie się Waszymi pociechami w czasie gdy będziecie pod woda. Lunch zaś jest w formie szwedzkiego stoły więc każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

Co zabrać na łódź

Lista nie jest długa: strój kąpielowy, krem z filtrem, ręcznik oraz licencja nurkowa, a jeśli posiadacie to także sprzęt nurkowy. Dokumenty (poza licencja) nie są wymagane a napoje i wyżywienie są w cenie.

Osoby nienurkujące

Nasze łodzie to idealne miejsce na wakacyjny relaks. Rejs dla osoby nienurkującej to okazja by wyleżeć się w słońcu lub w cieniu, podziwiać piękne kolory morza i raf widocznych znad powierzchni, wypatrywać delfinów pojawiających się czasem znikąd, poskakać z łodzi do wody, posnurkować z maska i fajka… Od takiego rejsu nieraz zaczyna się przygoda z nurkowaniem.

 

Jaką piankę zabrać

to sprawa trochę indywidualna. Na pewno od maja do października woda jest bardzo ciepła i dla większości wystarczy 3 lub 5mm (a nawet bez pianki). W pozostałych miesiącach zalecamy min 5mm a od grudnia do lutego zdecydowanie 7mm.