Nurkowanie Egipt - Blue Submarine

NASZE BAZY SAFAGA

SAFAGA MIASTO

Safaga to nieduża, urokliwa miejscowość położona 56 km na południe od Hurghady. Błękit nieba, słońce, spokój oraz cudowne rafy sprawiają, że miejsce to jest idealne, nie tylko dla fanów nurkowania. Miasteczko, położone ok 3km od kilku hoteli, uciekło skutecznie komercjalizacji. Można, dzięki temu, stanąć naprzeciw prawdziwego Egiptu, wraz z jego kulturą i arabskimi zwyczajami. Możesz podpatrzeć jak wygląda prawdziwe egipskie życie, usiąść w barze do którego nie chodzą turyści, napić się tradycyjnej herbaty i przejechać się lokalnym busikiem. Każdy może tutaj czuć się bezpiecznie.

RAFY SAFAGI

Safaga nie jest odwiedzana przez turystów tak licznie jak Hurghada, Sharm El SheikhDahab. Dzięki temu nasze rafy są niemalże dziewicze i niezniszczone. Pod wodą zaś napotkasz więcej ryb niż nurków. Rafy Safagi są uważane za jedne z najpiękniejszych na świecie i oferują mnóstwo niezwykłych miejsc nurkowych. Już 30 minut łodzią od brzegu zaczynają się nurkowiska oferujące wiele gatunków „podwodnej zwierzyny”. Żółwie, skrzydlice, mureny, ośmiornice, płaszczki, delfiny… Wystarczy wizyta u nas i odrobina szczęścia. Płynąc dalej w morze, na zewnątrz zatoki, spotkamy zjawiskowe miejsca, które bez kompleksów mogą konkurować z najlepszymi nurkowiskami Morza Czerwonego. Panorama Reef oraz Abu Kefan z pięknymi ścianami i plateau, cudowne ogrody koralowe Middle Reef i Shaab Sheer lub majestatyczne wraki promu Salem Express i statku towarowego El Khafein spodobają się najbardziej wybrednemu nurkowi. Reasumując:  Safaga mamy wszystko: płytkie, piękne ogrody, monumentalne ścianki z półkami skalnymi oraz monumentalne wraki.

SAFAGA NASZA BAZA

Nasze centrum nurkowe mieści się w hotelu Lotus Bay w Safadze. Tam mamy naszą bazę z klimatowym miejscem do posiedzenia po nurkowaniach, marine z naszymi łodziami, sprzęt, kompresor, salkę do prowadzenia kursów, basen. Wszystko na miejscu.