Nurkowanie Egipt - Blue Submarine

REKOMENDACJE

Poznaj naszych przyjaciół i zobacz czemu nas polecają

Tomasz „Michur” Michura

Instruktor nurkowania technicznego, najczęściej kojarzonym z konfiguracją Sidemount. Większość swego czasu poświęca rozwojowi umiejętności i procedur tegoż sposobu nurkowania. Ponadto czynnie promuje tę konfigurację na całym świecie. Znany ze swojej pasji do nurkowania wielobutlowego.

„ Po bazie nurkowej oczekuję profesjonalizmu, dostępności sprzętu i gazów, punktualności, urozmaiconego programu nurkowań dostosowanego do nurków o różnym stopniu zaawansowania i elastyczności bazy w zakresie organizowania tegoż programu. To wszystko znalazłem w bazie Marcina, a miłym zaskoczeniem było przepyszne i zróżnicowane jedzenie na łodzi pomiędzy nurkowaniami. Dla mnie i mojej grupy bardzo ważnym jest dostępność butli sidemountowych z odpowiednimi zaworami. Takich początkowo nie było ale wystarczył jeden email do Marcina by 20 takich butli zostało zakupionych specjalnie dla nas.

Miejsca nurkowe są idealne zarówno dla nurków rekreacyjnych jak i technicznych, pragnących pozostać pod wodą trochę dłużej i głębiej. Safaga z bazą Marcina to także idealne miejsce na kursy i warsztaty. Serdecznie polecam i zapraszam, również na kursy i warsztaty prowadzone tam przeze mnie.

Irena Stangierska

Nurek jaskiniowy i techniczny a przede wszystkim wybitny fotograf podwodny uznany w kraju i zagranicą. Nurkuje od 2003 roku i chyba nigdy nie rozstaje się ze swoim aparatem

„ Lubię mieć wszystko na swoim miejscu by móc skupić się na swoich zajęciach i szkoleniach. W bazie Marcina zaskoczyło mnie to, że nie miałam tam żadnych uwag. Do mojej dyspozycji była duża i wygodna łódź, boxy ze słodką wodą do płukania sprzętu fotograficznego, obszerny salon do wykładów, elastyczne podejście do programu nurkowego dla moich kursantów oraz to co dla mnie najważniejsze – piękne miejsca nurkowe. Tak trzymać.”

Cezary Czaro Abramowski

Doświadczony instruktor techniczny i jaskiniowy, uczestnik dziesiątków projektów w głębokim nurkowaniu eksploracyjnym. Wykonał ponad 1000 nurkowań technicznych (ponad 140 na głębokości większe niż 100 metrów). Właściciel Centrum Nurkowego Ocean Explorers oraz pierwszej w Polsce Akademii Nurkowania Technicznego – DeepExplorers.

„ Przy kursach technicznych potrzebuję mieć wszystko na „tip-top” i to wszystko znalazłem w bazie Marcina: duża i wygodna łódź z własnym zodiakiem, bardzo elastyczne podejście do moich potrzeb głębokościowych”, możliwość zamówienia dowolnych butli z nitroksami i tlenem. Do tego majestatyczne ścianki na Panorama Reef i Abu Kefan oraz wrak Salem Express. To wszystko sprawia, że chce się do Marcina wracać ”

Maciej Jurasz

Padi Course Director. Założyciel i właściciel Centrum Nurkowego Płetwal i Akademii Instruktorów H2O w Poznaniu. W 2018 roku otrzymał najwyższe wyróżnienie PADI Platinum Course Director–w całej historii PADI otrzymało je tylko trzech Polaków. Instruktor rebreatherowy i techniczny.

„ Dla nurków baza Marcina to jak Top Gun dla pilotów. Marcina znam kilkanaście lat i przez ten okres zrobił on bardzo duży progress. Zaczynał powoli, jako pierwszy Polak w tym rejonie, słuchał klientów, wyciągał wnioski, pracował ciężko nad tym aby każdy czuł się w jego bazie jak w domu. Safaga i jej rafy są piękne, ale dla mnie jako instruktora liczy się zadowolenie moich nurków, a na to składa się sprawna logistyka bazy, zapewnienie należytego bezpieczeństwa, a czasami oddanie wolnej ręki grupie. Baza Marcina, to top doświadczeń, top uśmiechu i top słońca – polska „wyspa” w Egipcie. Polecam ”