Nurkowanie Egipt - Blue Submarine

CZAS WOLNY

NASZA BAZA

Po zejściu z łodzi możecie usiąśc od razu w naszej bazie, które jest idealnym miejsce na relaks po udanych nurkowaniach. Mozecie powspominać tam podwodne przygody, posłuchać muzyki, napić się i podelektować leniwie plynącym czasem.

HURGHADA

Jeśli chcecie zobaczyć Hurghade, zorganizujemy Wam popoludniowy wypad podczas którego możecie wybrać się na główny deptak, zasmakować egipskiego targowania się w sklepikach i na bazarach, odwiedzić restauracje z owocami morza czy też zajrzeć do sklepu nurkowego. W drodze powrotnej możecie zatrzymać się w centrum handlowym Senzo Mall, które poza dużym supermarketem oferuje też mnóstwo mniejszych sklepików z pamiątkami, ubraniami, akcesoriami do shishy, restauracji a także KFC czy Mc Donalds. Oferujemy przejazd klimatyzowanym, komfortowym busem z kierowca do Waszej dyspozycji. Warto poświęcic jeden wieczór na poznanie tego miasta, tym bardziej, że leży jedynie godzinę drogi od Safagi.

STARA SAFAGA

Downtown czyli tzw. stara Safaga to idealne miejsce jeśli chcesz zobaczyć prawdziwe egipskie życie: autentyczne i nieturystyczne. Ostatnia na południe dzielnica Safagi to swoisty skansen, miejsce gdzie turysta może być „atrakcja” dla miejscowych. Jeśli tam wprawdzie kilka sklepów z pamiątkami ale większość z nich pokryta jest dość grubą warstwą kurzu co świadczy o częstotliwości wizyt „białych”. Warto odwiedzić lokalne kawiarenki, w których starsi Egipcjanie w prawdziwych galabijach piją herbatę grając w domino. Atrakcją może być też miejscowy fryzjer, który goli klientów specjalnymi żyłkami. Polecamy wypróbować. Jest tu także meczet skupiający życie dzielnicy oraz urokliwe sklepiki owocowo-warzywne. A tuż obok plaża z charakterystycznymi egipskimi łódeczkami rybackimi. Możecie zamówić u nas busa który Was tam zabierze.

QUADY

Jeździliście kiedyś quadami po pustyni? Jeśli nie to musicie spróbować. Zorganizujemy Wam niezapomnianą wycieczkę podczas której owinięci arafatką, z wiatrem we włosach będziecie przemierzać piaski pustyni. Jak na rajdzie Paryż-Dakar. Przekonacie się, że pustynia nie wygląda tak równo i piaskowo jak się wydaje. Tutaj pustynia nosi nazwę Hamada i jest pełna większych i mniejszych odłamków i okruchów skalnych. Poza jazdą quadem czekają tam na Was inne atrakcje: beduińska wioska gdzie wypijecie lokalna herbatę i będziecie mogli skorzystać z lokalnego środku transportu – wielbłąda.

LUKSOR

Jeśli lubicie historie i architekturę to ta wycieczka jest dla Was: Dolina Królów, świątynia Hatszepsut… Posągi i budowle sprzed 5tys lat. Zawieziemy Was tam klimatyzowanym, komfortowym busem a historie miejsc, które odwiedzicie przybliży Wam przewodnik. W międzyczasie zjecie lokalny lunch i odwiedzicie fabryki papirusu i alabastru.

GHOST CITY

Miasto Duchów (Ghost City) czyli Umm el Howeitat to dawna osada zbudowana na środku pustyni w miejscu gdzie na początku XX wieku wydobywano fosforany. Wybudowano tam mini-miasteczko gdzie poza mieszkaniami były też szkoły, szpital, sklepy, meczety a nawet więzienie. W czasach świetności mieszkało tu 16tys osób. W wielu kopalniach fosforan pozyskiwano za pomocą dynamitu, by później przewozić go do Safagi pociągami. W roku 1996 silna burza wywołała powódź co spowodowało duże szkody Miasta Duchów, które na skutek tego oraz przez spadek zasobów kopalnie zamknięto a ludzi przesiedlono. Od roku 2000 miasto jest opuszczone. Wycieczki do Miasta Duchów wykonujemy na quadach.

MONS CLAUDIANUS

Mons Claudianus czyli „Góra Klaudiusza” to były rzymski kamieniołom na wschodniej pustyni w Egipcie. Nazwa pochodzi od cesarza Klaudiusza, który jako pierwszy rozpoczął tam wydobycie. Pozyskiwano tam bardzo cenny w antycznym Rzymie szary granit (granodioryt). Kopalnia miała swój własny garnizon, miejsca noclegowe dla cywilów i robotników oraz centrum zaopatrzenia i transportu. W miejscu kopalni i obozu do dziś zachowały się fragmenty ceramiki i dokumentów pisanych, a nawet niektóre kolumny (największa jest wysoka na 18 metrów i ma 200 ton wagi). Poza tym można tam znaleźć uszkodzone umywalki, wanny oraz fragmenty budowli. Miejsce to posiadało mury i wieże. Mogło pomieścić ok 1000 osób. Wycieczka do kamieniołomu Mons Claudianus odbywa się jeepami.